Chřipka a nachlazení? Už NE!


Kromě léků zkuste nasadit i obyčejné domácí recepty proti nachlazení. Spolehněte se na selský rozum.

 

Make-up rozpatlaný od kapesníku, jídlo, které díky rýmě ztratilo veškerou chuť a neustále směšné pootevřená ústa – a tyto příznaky nás přepadnou kdykoliv a několikrát ročně. Ale musí to tak být? Zkuste tyto zaručené recepty.

 

Cibulový sirup

Cibule pomáhá k odhlenění organismu, doporučuje se proti kašli. Stačí ji nasekat, promíchat s třemi lžícemi medu. Nechte odstát alespoň 12 hodin. Pak podávejte po lžíci ráno a večer.

Zázvorový zázrak
Zázvor je levný a velmi účinný prostředek na dezinfekci dýchacího ústrojí. Vydrží v chladničce i tři týdny. Působí proti kašli a horečce. Zkuste si udělat zázvorový čaj s medem a citrónem. Dětem chutná kandovaný zázvor, protože cukr trochu pomáhá přehlušit pálivost zázvoru. Pokud jste nemocí unaveni a nechce se vám do výroby nálevu, stačí odříznout kousek kořene a zakousnout se do něj.

Šalvěj
Šalvěj má dezinfekční účinky. Skvěle působí při zánětu nosohltanu a angíně. Lžíci sušené šalvěje zalijte 2 dcl horké vody, přidejte 2 stroužky česneku a 4 hřebíčky. Nechte 15 minut vyluhovat a slijte.

Vincentkový horký nápoj

Vincentka je luhačovická přírodní minerálka vhodná k regeneraci dýchacích cest a na jejich odhlenění. Doporučuje se ji inhalovat nebo pít horkou, případně ji kloktat.

Koloidní stříbro
Má antibiotickou schopnost, hubí plísně, bakterie, houby, parazity a viry. Proto je velmi vhodné používat jej jako prevenci na posílení imunity organismu, ik přímé léčbě nemocí jako je chřipka, nachlazení nebo plísňová onemocnění. Obklady z koloidního stříbra jsou také velmi účinným lékem na popáleniny nebo akné.

Anýz a badyánové kapky
Ty obsahují látky, které hubí chřipkový virus. V badyánu je kyselina shikimová – z té se vyrábí aktivní složka protivirovými léku Tamiflu. Žvýkání anýzu a badyánu vám navíc zaručí voňavý dech.

Nedotýkejte se sliznic
Pokud chřipka zuří kolem vás, nedotýkejte se zbytečně oblastí očí, rtů a nosu. Sliznicí se totiž virus do těla dostane nejsnáze.

Ponořte nohy do teplé vody
Díky horké vodě se vám stáhnou cévy v těle a tím se také stáhne sliznice v nose a uvolní se vám pocit ucpaného nosu. Nohy po koupeli zabalte do teplých ponožek.

 

Pomohlo? Nezapomeňte se o to podělit s přáteli…

Sdílejte s přáteli
Share on Facebook
Facebook
Share on VK
VK
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin