Děsivý Noutonický hřbitov


Děsivý, se zlou atmosférou. Hřbitov v Noutonicích nedaleko známého hradu Okoř.

Místní si vyprávějí, že z něj je za nocích slyšet šepot a nářek. Straší tam snad duchové mrtvých?

Návštěvníci hovoří o šepotu a skřípání, které vychází z jedné prastaré hrobky nebo o podivné světélkující mlze mezi hroby. Problémy hlásí i fotografové. „Za pravého slunečného poledne se mi stalo, že mi jeden hrob nešel vyfotit. Fotil jsem jej několikrát a vždy místo hrobu byl na snímku jakoby silně rozmazaný keř,“ tvrdí v online diskusi jeden fotograf.

 

Přízrak urozené ženy

Strašit zde má duch Barbary von Langendorf. Šlechtičny, která zemřela nedaleko v roce 1857. Zatímco oficiálně se tvrdí, že spadla z koně, mnozí věří, že byla zavražděna. Její přízrak se prý zjevuje po nocích mezi hroby, formuje se z tajemné mlhy a vyhání ty, kteří tam nemají co dělat.

„Babeta“. Tak se přezdívalo šlechtičně, která zemřela nedaleko.

Pátrat po duchovi se zde občas snaží různé skupiny paranormálních vyšetřovatelů. Jedna taková tam spatřila v roce 2006 tajemnou postavu. Další zase zaznamenala podivné výkyvy teploty a náhlé poryvy větru a při odchodu také modře světélkující mlhu. Opravdu na hřbitově straší, nebo jde jen o pověry a fantazii?

Noutonice jsou vesnice v okrese Praha-západ, jedna ze dvou částí obce Lichoceves. Nachází se asi 13 km severozápadně od centra hlavního města Prahy a 1½ km na sever od Lichocevsi. Ves čítá kolem dvou stovek obyvatel.

Sdílejte s přáteli
Share on Facebook
Facebook
Share on VK
VK
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin