Děsivý Noutonický hřbitov


Děsivý, se zlou atmosférou. Hřbitov v Noutonicích nedaleko známého hradu Okoř.

loading...

Místní si vyprávějí, že z něj je za nocích slyšet šepot a nářek. Straší tam snad duchové mrtvých?

Propellerads

Návštěvníci hovoří o šepotu a skřípání, které vychází z jedné prastaré hrobky nebo o podivné světélkující mlze mezi hroby. Problémy hlásí i fotografové. „Za pravého slunečného poledne se mi stalo, že mi jeden hrob nešel vyfotit. Fotil jsem jej několikrát a vždy místo hrobu byl na snímku jakoby silně rozmazaný keř,“ tvrdí v online diskusi jeden fotograf.

 

Přízrak urozené ženy

Strašit zde má duch Barbary von Langendorf. Šlechtičny, která zemřela nedaleko v roce 1857. Zatímco oficiálně se tvrdí, že spadla z koně, mnozí věří, že byla zavražděna. Její přízrak se prý zjevuje po nocích mezi hroby, formuje se z tajemné mlhy a vyhání ty, kteří tam nemají co dělat.

loading...

„Babeta“. Tak se přezdívalo šlechtičně, která zemřela nedaleko.

Pátrat po duchovi se zde občas snaží různé skupiny paranormálních vyšetřovatelů. Jedna taková tam spatřila v roce 2006 tajemnou postavu. Další zase zaznamenala podivné výkyvy teploty a náhlé poryvy větru a při odchodu také modře světélkující mlhu. Opravdu na hřbitově straší, nebo jde jen o pověry a fantazii?

Noutonice jsou vesnice v okrese Praha-západ, jedna ze dvou částí obce Lichoceves. Nachází se asi 13 km severozápadně od centra hlavního města Prahy a 1½ km na sever od Lichocevsi. Ves čítá kolem dvou stovek obyvatel.