Houby rostou… (aplikace na houby)


Houbařská sezóna je tady. Tam, kde v minulých dnech více zapršelo, už si lidé odnáší z lesů plné koše. Rostou hlavně pravé hřiby, křemenáči nebo kozáci.
Pro usnadnění rozlišování hub Vám představujeme Aplikaci na Houby…

Aplikace na houby obsahuje detailní atlas více než 200 nejběžnějších druhů hub, s podrobnými popisy a kvalitními fotografiemi. Dále je zde klíč k určování druhů hub podle viditelných znaků. Největší specialitou aplikace je ale experimentální funkce pro optické rozpoznávání hub pomocí neuronové sítě.
Ke stažení na Google Play

Houbaření je záliba, která spočívá v chození po lese a hledání a sbírání hub. Někteří houbaři pěstují houby i doma. Češi jsou považováni za nejvášnivější houbaře na světě, alespoň jednou ročně vyrazí na houby přes sedmdesát procent obyvatel České republiky, což nemá ve světě obdoby a což z Česka dělá tzv. houbařskou velmoc.Podle České zemědělské univerzity připadalo v roce 2006 na jednu českou domácnost 8,2 kg nasbíraných hub.
Kromě Čechů je houbaření široce rozšířeno v zemích Evropy ležící severovýchodně od České republiky (Rusko, Polsko, Slovensko, Finsko). V ostatních zemích Evropy není tato záliba příliš rozšířená a praktikují je pouze malé zájmové spolky a skupiny. Houbaření je rozšířenější v některých oblastech Skandinávie. Mimo Evropu je sběr a pěstování hub rozšířeno zejména v jihovýchodní Asii.

Sdílejte s přáteli
Share on Facebook
Facebook
Share on VK
VK
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin