Jak se žije v Kambodži


Pro mnohé je Kambodža zaostalou zemí, kam by se báli jet a vlastně by ani neměli důvod tam jet. Je pravda, že tato země byla v minulosti zmítána válkou a masakrem, který hraničí s genocidou. Léta konfliktu, kterému Khmerové museli čelit, zemi poznamenala a zpomalila její rozvoj. Avšak za posledních deset let došlo k velkým změnám a Kambodža se čím dál více dostává do hledáčku cestovatelů.

V souvislosti se zvýšeným zájmem turistů se v Kambodže začala velmi rychle rozvíjet turistická infrastruktura. Každým dnem přibývají nové hotely, guesthousy, bary a restaurace. Mezi většími městy (v porovnání s českými městy top jsou spíš městečka) existují pravidelné každodenní spoje, a tak v současné době není problém v této zemi cestovat a rozhodně není třeba jet s organizovaným zájezdem. Mnohem zajímavější je vyrazit sám za sebe a nechat se zavát tam, kam vás to táhne.
Někdy se Vám může stát, že lidé budou ČR oproti Vašemu očekávání znát. Jedním z důvodů je, že kambodžský král vystudoval v České Republice a mluví plynule česky a Khmerové to vědí.

Sdílejte s přáteli
Share on Facebook
Facebook
Share on VK
VK
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin