Lovec dronů


Do výzbroje ruské armády a silových složek se brzy může dostat zařízení na ničení bezpilotních strojů, kterým je puška REX-1 koncernu Kalašnikov. Je schopná vyřadit z provozu drony a různé radioelektronické zařízení.


Prostředek radioelektronického boje Kalašnikov je jeden z průkopníků ve sféře vývoje ruských radioelektronických nelétajících zbraní. REX-1 je podobný blasteru z fantastických filmů. Novinka koncernu je však menší a nemůže ublížit člověku.
REX-1 nepatří do kategorie střeleckých zbraní. Je to lehký prostředek radioelektronického boje. Pomyslný výstřel je zde zaměněn mikrovlnným impulsem.
Na záběrech videa, které Kalašnikov zveřejnil 21. srpna, vojáci REXem-1 míří na kvadrokoptéru protivníka. Noční nebe ozáří jasný záblesk a zasažený dron začíná klesat. Poté vojáci pomocí zbraně zablokují elektroniku automobilu, ve kterém je podle legendy zločinec.
„Ve zbrani je zabudován blok potlačení, který v okolí pěti kilometrů potlačuje signály amerického navigačního systému GPS, ruského GLONASS, čínského BeiDou a evropského Galilea,“ vysvětlují experti koncernu.

Sdílejte s přáteli
Share on Facebook
Facebook
Share on VK
VK
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin