Medusa dokáže vystřelit všechno !


Medusa Model 47: Revolver, do kterého nabijete (skoro) všechno…

Některé dnešní typy zbraní se označují jako „multirážové“ (multi-caliber), což znamená, že se dají používat s municí více různých ráží. V drtivé většině to však vyžaduje nějakou přestavbu, přinejmenším výměnu komory a hlavně. Týká se to zejména některých moderních vojenských pušek, které dokáže „přerážovat“ dokonce i normální voják v polních podmínkách, a tak třeba může z ráže 5,56 mm NATO přejít na sovětskou ráži 7,62 mm. Vznikl ovšem i revolver, který umí něco podobného bez jakéhokoliv přestavování. A je to v pravém smyslu „jižanská“ zbraň, protože výroba probíhala v texaském městě Huntsville. Revolver Medusa Model 47, jenž je řešený tak, aby dokázal používat okolo stovky různých kalibrů revolverového a pistolového střeliva, aniž by bylo potřeba na něm cokoliv měnit.

Phillips a Hunziker jej zkonstruovali tak, aby se do něj dalo vložit prakticky všechno, co má průměr nábojnice přibližně 9 mm, resp. takřka cokoli od .380 ACP (celková délka náboje asi 25 mm) po .357 Magnum (délka asi 40 mm). U pistole s klasickým řadovým zásobníkem by to pochopitelně nešlo, ale u bubínkového revolveru se to ukázalo jako docela dobře proveditelné.

Při testech se údajně ukázalo, že Medusa zvládne 104 různých ráží, manuál však doporučuje používat pouze těchto 25 ráží: .380 ACP, .380 Revolver, 9×18 mm Ultra, 9 mm Browning Patronen (Long), 9 mm Export, 9 mm Glisenti, 9 mm Kurz (Short), 9 mm Largo, 9 mm Long, 9 mm Luger, 9 mm Mauser, 9 mm Parabellum, 9 mm Rimmed, 9 mm Steyr, 9 mm Winchester Mag, .38 ACP, .38 Auto, .38 Colt Super, .38 Long Colt, .38 Mid-Range, .38 Short Colt, .38 Smith & Wesson, .38 Special Plus-P, .38 Special Plus-P-Plus a .357 Magnum.

Sdílejte s přáteli
Share on Facebook
Facebook
Share on VK
VK
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin