Papírové modely ze seriálu Doctor Who


Pán času (anglicky Doctor Who) je původní britský televizní sci-fi seriál společnosti BBC. Popisuje dobrodružství humanoidního mimozemšťana z rasy Pánů Času, který se představuje jako Doktor v orig. The Doctor. Doktor cestuje ve své lodi TARDIS, která zvenčí vypadá jako modrá britská policejní telefonní budka z 50. let, což byl běžný pohled v Británii, když seriál v roce 1963 začínal. Se svými společníky a společnicemi zkoumá vesmír a čas, řeší problémy a napravuje škody.

Tardis
TARDIS (the TARDIS) je stroj času a vesmírné plavidlo z britského sci-fi seriálu Doctor Who a je zkratkou pro Time And Relative Dimension(s) In Space, tedy Čas a Relativní Rozměr ve Vesmíru.
Je produktem technologií Pánů času (Time Lord technology) a řádně udržovaná a řízená TARDIS se dokáže přemístit do libovolného bodu v čase i prostoru. Uvnitř je TARDIS mnohem větší než zvenku a díky maskovacímu zařízení chameleóní obvod (chameleon circuit) dokáže dokonale splynout s okolím. V seriálu Doktor řídí starou, nespolehlivou a ukradenou TARDIS typu 40, známou také jako TT kabina (TT Capsule), jejíž chameleóní obvod se porouchal a tak stále vypadá jako policejní budka z 50. let. Doktor ji mohl opravit, avšak jemu se tento styl začal líbit. Tardis byla ukradena z Gallifrey, kde podstoupila údržbu a byla snížena její nepředvídatelnost, jež je úměrná velikosti celého vesmíru, což bývá častá zápletka Doktorových cest. Ačkoliv je TARDIS typ lodi, nebo spíše jeden specifický, bývá často označována jako ta TARDIS (The TARDIS), v některých prvních dílech seriálu pouze jako loď (the ship).

Vystřihovánka TARDIS ke stažení

Dalek

Dalekové či Dálekové jsou geneticky upravená mimozemská rasa v televizním seriálu Doctor Who. Jsou známí jako Doktorovi nejhorší nepřátelé. Byli stvořeni spisovatelem Terry Nationem a designerem BBC Raymondem Cusickem. Na obrazovce se poprvé objevili už v druhém příběhu seriálu na konci roku 1963 a velmi rychle se stali populárními antagonisty. Jejich známá hláška, kterou uslyšíte v každém díle, ve kterém se vyskytnou, vyjadřuje účel, pro který Dálekové vlastně existují: „Exterminate, EXTERMINATE!“ (v češtině překládáno jako Vyhladit!). Pocházejí z planety jménem Skaro.

Vystřihovánka DALEKa ke stažení

Hlava Cybermana

Kyberlidé (v originále Cyberman) jsou fiktivní rasa kyborgů v britském sci-fi seriálu Doctor Who. Provází seriál už od prvního Doktora a jsou to stále vracející se nepřátelé.
Původně se Kyberlidé objevili v epizodě „The Tenth Planet“. Kyberlidé byli původně zcela organické druhy humanoidů pocházející z dvojčete Země, planety Mondas, které začaly implantovat více a více umělých částí do svých těl jako prostředek sebezáchovy. To vedlo k více strojovému myšlení a zbavení se všech emocí .Byli vytvořeni Dr. Kitem Pedlerem (neoficiální vědecký poradce) a Gerrym Davisem v roce 1966. V této epizodě na vyčerpání při boji s nimi zemřela první inkarnace Doctora, kterou hrál William Hartnell. S Kyberlidmi dále bojovali všichni Doktoři, kromě třetího, osmého, válečného, a devátého.
Vystřihovánka Hlavy kyberčlověka ke stažení

 

Sdílejte s přáteli
Share on Facebook
Facebook
Share on VK
VK
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin