PayPal – internetová celosvětová banka (peněženka)


Chcete platit na internetu jen pomocí e-mailu a hesla? Pořiďte si digitální peněženku PayPal. Poradíme, jak založit účet i jak nabíjet peníze.
Globální platební platforma PayPal funguje téměř dvacet let a počet lidí, kteří prostřednictvím PayPalu platí (nebo platby přijímají) neustále roste. Pro srovnání – zatímco v roce 2014 PayPal aktivně využívalo přes 150 milionů uživatelů, aktuálně má kolem 179 milionů aktivních zákaznických účtů a například jen loni přes něj prošlo 4,9 miliard plateb.

Po otevření webové stránky Paypal
klikneme na odkaz „sign up“.
Zde v roletovém seznamu „Your country or region“ vybereme Czech Republic, a jazyk ponecháme na English, neboť zde čeština není.
V rámci prvního seznamu bodů „For individuals who buy and sell online.“ klikneme na tlačítko „get started“. Další možnosti s tímtéž tlačítkem jsou pro firmy atp., je tedy nutné odbavit tlačítko první.
V dalším okně přichází na řadu samotný formulář:

1. pole „Email address“ Je, myslím, zcela jasné. Na tuto adresu ti budeme posílat provize, a toutéž adresou spolu s heslem dále se budeš na Paypal přihlašovat.
2. pole „Choose a password“ obsahuje tebou určené heslo (min. 8 znaků).
3. pole „Re-enter password“ totéž heslo znovu pro ověření správnosti.
4. pole „First name“ – křestní jméno (může být i s diakritikou).
5. pole „Last name“ – příjmení (může být i s diakritikou).
6. pole „Address line 1“ – ulice a číslo (může být i s diakritikou, tyto informace nezískáváme my, ale pouze služba Paypal).
7. pole „Address line 2 (optional)“ – ponechej prázdné.
8. pole „City“ – město (může být i s diakritikou).
9. pole „State / Province / Region“ – stát, provincie, oblast, zde stačí Bohemia/Moravia.
10. pole „Postal code“ – poštovní číslo (u nás pětimístné).
11. pole „Phone number“ – tel. číslo, je nutné v případě potíží s účtem, peněžním převodem apod.. Účet Paypal mám několik let, přičemž mě nevolali ani jednou, totéž lze očekávat i u tebe. Číslo stačí uvést bez kódu České Republiky či Slovenska, rovněž ho nepostupují žádným otravným telemarketerům.
Nakonec potvrdíme tlačítko „Agree and Create Account“, a v případě správnosti vyplnění formuláře je účet hotový.

Sdílejte s přáteli
Share on Facebook
Facebook
Share on VK
VK
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin