Plíseň na nehtech? už ne!


Odstranění plísně na nehtech může být velmi únavné. Správná péče o pleť a dobrá hygiena může pomoci předcházet a léčit mykózy a plísně na nehtech. Ve většině případů můžete plísně léčit jednoduchými a účinnými prostředky vyrobenými doma.

  1. Ocet – Kyselost octa pomáhá ničit plísně a snižovat alkalickou úroveň a tím zabraňuje dalšímu šíření infekce. Ocet také odstraňuje vlhkost a pomáhá při hojení. Potřebujeme vytvořit směs jednoho dílu octa a dvou dílů vody. Nohy namáčejte po dobu 15 – 20 minut každý den a pak důkladně osušte. Tento postup opakujte po dobu jednoho týdne nebo dokud infekce nezmizí. Je-li vaše pokožka podrážděná, snižte frekvenci na 2 – 3 krát týdně.
  2. Česnek – Uvařte 10 stroužků česneku ve 2 šálcích vody. Vývar přelejte do lavoru, počkejte až vychladne, a ponořte do něj předem umyté nohy na 15 minut. Tento proces můžete opakovat 3 – 4 krát týdně. Na bázi česneku je ještě jeden recept. Rozdrťte stroužek česneku a přidejte do něj 2 nebo 3 kapky olivového oleje tak, aby vznikla pasta. Tu pak naneste na postižená místa a nechejte působit půl hodiny. Poté nohy omyjte mýdlem a vodou a pořádně vysušte.
  3. Lak na nehty – Lak na nehty sice plíseň zakryje, ale situaci může spíš zhoršit, protože zadržuje vlhkost. Pokud se však laku na nehty nechcete vzdát, můžete zkusit následující: Do lesku na nehty přidejte jeden stroužek drceného česneku, 5 kapek bílého jódu a 5 kapek citronu. Vše nechejte odležet po dobu dvou týdnů. Tuto směs pak aplikujte na nehty po dobu 15 po sobě jdoucích dnů. Šestnáctý den lesk z nehtu odstraňte a zkontrolujte zlepšení.
  4. Jogurt – Jogurt obsahuje aktivní kultury bakterií, které jsou velmi účinné v boji proti plísňové infekci. Naneste jogurt na postiženou oblast a nechejte uschnout. Pak omyjte a pořádně vysušte. Provádějte tento proces dvakrát denně po dobu několika týdnů. Můžete přidat jogurt i do svého jídelníčku. Jezte šálek bílého jogurtu ráno a večer. Pamatujte si, že bakterie přítomné v přírodních potravinách pomáhají v boji proti houbovým infekcím jak vně, tak i zevnitř organismu.
  5. Olej Tea tree – Toto antiseptikum výrazně zlepšuje kvalitu nehtů. Lokální aplikace tea tree oleje v koncentraci 10% se ukázala být stejně účinná jako tolnaftátové krémy pro úlevu nohou. Při koncentracích 25-50% bylo prokázáno, že zmírňuje a léčí infekci. 100% olej aplikovaný dvakrát denně zlepší vzhled nehtů napadených plísní o 56% za 3 měsíce a o 60% po 6 měsících aplikace. Nikdy neužívejte tea tree olej vnitřně. Může způsobit závratě, vyrážku, kóma, nestabilitu a neschopnost chodit.
  6. Čaj –Dalším výborným pomocníkem, a nejen na léčbu plísně, jak jsem psala nedávno, mohou být čajové sáčky. Dejte 5 sáčků černého čaje do 4 šálků vody a povařte po dobu 5 minut. Počkejte až čaj vystydne, nalijte jej do lavoru a ponořte do něj nohy. Nechejte působit půl hodiny. Nezapomeňte pak nohy pořádně vysušit. Proces opakujte dvakrát denně po dobu 5 – 6 týdnů.
Sdílejte s přáteli
Share on Facebook
Facebook
Share on VK
VK
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin