Úklid, čištění, mytí, leštění. Jednoduše


Úklid, čištění, mytí, leštění. Musíme to dělat všichni, pokud chceme, aby naše domácnost nebyla zanedbána. Používáme při tom hodně chemikálií, čisticích prostředků a trávíme přitom drahocenný čas. Ty z nás, které nesnesou při čištění gumové rukavice, mají nejednou postaráno io vysušené a ekzematické ruce. A tento článek přináší opět něco nového, účinné a jednoduše perfektní.

Briliantově čisté vodovodní baterie a kohoutky

Navlhčete hadr nebo papírový ubrousek do octa a zabalte do ní baterii, případně ventil z kohoutku, který je celý od vodního kamene. Nechte působit přibližně půl hodinu, podle potřeby i více pokud je nečistot a vodního kamene celá vrstva. Po odstranění octové utěrky si na ručník nebo hadřík nakapejte pár kapek dětského olejíčku a chvilku leštěte. Tento postup vám zajistí skutečně briliantově čisté a lesknoucí se baterie!

 

Vybělená vana

Naplňte vanu horkou vodou a vysypte do ní dva balíčky kyseliny citronové . Koncentrovaný roztok nechte ve vaně působit na noc a do rána bude vana krásně bílá a čistá. Jako nová.

 

 

Mikrovlnka jako nová

Pokud máte v mikrovlnce zažranou mastnotu a fleky a nechcete používat chemii (která by se běžně na čištění mikrovlnky ani používat neměla), smíchejte si v lavoru vodu a kyselinu citronovou.  Na takto namočený hadřík si vytiskněte trochu šťávy z citronu a nyní už jen čistěte.  Postup opakujte dokud bude třeba.  Mikrovlnka bude jako nová.

 

Odstraňovač rzi

Vezměte plátek citronu, posypte ho solí a začněte třít rezavé skvrny. Po chvíli účinkování začne rez lézt dolů a opět budete mít vše jako nové.

 

Sdílejte s přáteli
Share on Facebook
Facebook
Share on VK
VK
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin