Vychytávky, které vám usnadní práci v domácnosti!


Štvou vás otvory ve zdi, které zůstaly po obrázcích? Potřebujete rychle oloupat vařené brambory? S tím i mnohým dalším vám pomohou dnešní vychytávky!

  • Otvory po hřebíčku – Zůstaly ve zdi malé dírky od hřebíčků po obrazech? Snadná pomoc! Pokud máte vytapetováno nebo vymalováno bíle, natlačte do nich obyčejnou bílou pastu na zuby a pak vyhlaďte prstem. Místo pasty můžete použít i bílou křídu, kterou stačí místo přejíždět. U barevných zdí použijte samozřejmě odpovídající barevnou křídu.
  • Pasta vyčistí boty i auto – Když už budete mít v ruce bílou pastu na zuby, vezměte i starší kartáček a vyčistěte ušpiněnou podrážku tenisek, na kterých se podepsala tráva, prach a další nečistoty. Pasta z ní udělá opět svítivě bílou! Pasta na zuby je skvělá i na vyleštění reflektorů auta nebo čmáranic, které děti udělaly na bíle natřeném dřevěném stole – je totiž přiměřeně abrazivní, ale nepoškrábe!
  • Poškozená žárovka –  Pokoušeli jste se vyšroubovat prasklou žárovku, ale sklo za kovovou objímkou povolilo a baňka vám zůstala v ruce? Rozhodně se nepokoušejte sáhnout dovnitř šroubení žárovky rukou, abyste ho vytočili, protože se ostrým a tenkým sklem nepříjemně pořežete. Raději rozkrojte napůl bramboru – samozřejmě velikostí odpovídající, aby se vám do lampičky vešla – natlačte ji na střepy a objímku a můžete snadno a bezpečně vyšroubovat. Střípky zůstanou v bramboře pevně zaseknuté. Samozřejmě, že celá operace musí od začátku probíhat s kabelem vypojeným z elektřiny!
  • Loupání brambor hračkou – Před vařením je v polovině nařízněte tak, abyste prořízli právě jen slupku. Pak dejte normálně vařit. Po uvaření vložte do studené vody – místo pracného loupání stáhnete většinou jedním pohybem celou polovinu slupky.
  • Šála bez žmolků                                                                         Nesnášíte, když se vám na šále nebo svetru udělají nevzhledné žmolky? Kdo má ráno hledat přístroj na jejich odstranění – naštěstí stejnou službu udělá jednorázová žiletka na holení. Jen to chce si pleteninu pořádně natáhnout a postupovat opatrně – ovšem efekt je skvělý a práce jde rychle od ruky! Jak pomůže holítko se žmolky na svetru? Budete se divit, jak snadno je odstraní!; eldar_nurkovic, shutterstock.com Foto: eldar_nurkovic, shutterstock.comJak pomůže holítko se žmolky na svetru? Budete se divit, jak snadno je odstraní!
  • Pořadač na kabely  – Plete se vám doma spousta kabelů od počítače, nabíječek a podobných věcí? Pak si pořiďte jednoduchý a přehledný pořadač, ve kterém bude mít každý kousek své místo. Stačí, když do krabice od bot vyskládáte ruličkami od toaletního papíru nebo nastříhané roličky od papírových utěrek tak, že budou připomínat plástev. Do každé ruličky pak smotejte jeden kabel. Roličku můžete i popsat, aby bylo jasné, k čemu kabel patří. Jestli máte na nabíječky a propojovací kabely speciální zásuvku, kam je dáváte a kde se postupně mění v nepřehledné klubko hadů, můžete je zorganizovat za pomoci obyčejných dřevěných kolíčků na prádlo. Kabely smotejte a zacvakněte kolíčkem, na který můžete napsat, od čeho kabel je.

Neplýtvejte 

Vadí vám vyhazovat zbytky z kuchyně, okrajování zeleniny a podobně? Takhle tomu zabráníte:

  • Vršek papriky se stopkou neodřezávejte, ale vtlačte palcem dovnitř – vylomíte opravdu jen střed.
  • Slupku zázvoru odškrábejte okrajem převrácené kávové lžičky, neokrájíte ani kousek.
  • Konce pórku, čínského zelí, celeru či petržele nevyhazujte, ale postavte je do misky s trochou vody – obrazí a můžete je dál využít.
  • Zbylo vám trochu překapávané kávy? Dejte ji zamrazit do tvořítka na led, mražená káva pak ochladí tu příliš teplou, aniž by ztratila chuť, anebo ji můžete použít na výrobu ledové kávy.
Sdílejte s přáteli
Share on Facebook
Facebook
Share on VK
VK
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin