Za jak dlouho se odbourá alkohol


Pokud hledáte informace kdy vyprchá alkohol z krve, jste na správné stránce. Kalkulačka je výborný nástroj, jak tuto informaci poměrně přesně získat. Ve formuláři vyplňte čas, kdy jste začali pít, dále vaši hmotnost a zaškrtněte, zda jste muž, či žena. Pro každou hodinu stráveného u sklenky můžete vyplnit dva druhy nápojů a jejich množství.

Alkulačka, alkoholová kalkulačka, alkoholový kalkulátor – pokračujte zde.

Ušetřili jste na pokutě ?

Chcete co nejdříve zbavit zbytkového alkoholu v krvi, abyste mohli vyrazit na cesty?

Díky našim radám se zbavíte nejen nepříjemné kocoviny, ale i doplníte tělu potřebné látky, které se při pití vyloučily a urychlíte vstřebávání alkoholu.

První pomocí je pití dostatečného množství tekutin – 1-2 litry. Alkohol z těla vyplavuje i minerální látky, proto je vhodné zvolit minerální vodu s vysokým obsahem magnezia. Tělo je potřeba hydratovat pomalu a postupně.

Rychlejšímu odbourání alkoholu může napomoci vitamin C. Ať už v tabletách, které jsou běžně k dostání v lékárnách a drogeriích, nebo v přírodní formě – například pomerančová šťáva, nebo šťáva z jiných citrusů.

Prodávají se i různé preparáty, které urychlují vstřebávání alkoholu. Takový přípravek si můžete zakoupit i v našem e-shopu – Easymorning napomáhá přeměnit toxický ethanol na jednoduše odbouratelnou kyselinu octovou a pomocí vitaminů regeneruje játra a zbaví Vás ranní kocoviny.

Po noci plné alkoholu je hladina cukru v krvi nízká, je proto důležité se dobře nasnídat, tedy pokud to Váš žaludek umožní :). Jídlo výrazně napomáhá navázat zbytky alkoholu v organismu. Speciálně potraviny jako kyselé okurky, zavináče a utopenci. Po nich Vám bude zaručeně lépe. Pokud by Váš žaludek protestoval, doporučujeme alespoň slazený nápoj.

K rychlejšímu vystřízlivění může pomoci i káva. Kofein totiž působí jako diuretikum a zrychluje vylučování alkoholu z těla.

Za normálních okolností poklesne hladina alkoholu v krvi za hodinu v průměru o 0,2 promile. Například s jednou lahví vína se Vaše tělo vypořádává až 10 hodin!

Vstřebávání alkoholu však závisí taky od výšky a váhy, duševního rozpoložení, i „tréninku“ v pití. Proto i univerzální tabulky o tom, jak dlouho trvá vstřebání toho-kterého alkoholu nejsou spolehlivé, protože nemusí platit právě na Vás.

Sdílejte s přáteli
Share on Facebook
Facebook
Share on VK
VK
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin